XII ZUCHOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ – relacja

Home / Uncategorized / XII ZUCHOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ – relacja

XII ZUCHOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ – relacja

W sobotę, 11 marca 2017, w gościnnej sali WOSiR przy Rozbrat, odbył się XII już Zuchowy Turniej Piłki Nożnej Stowarzyszenia Harcerskiego. Wzięło w nim udział 5 reprezentacji:
– dwie z ZHP – jedna w całości złożona z zuchów 60 WGZ „Odkrywcy tajemniczego ogrodu” z Hufca Mokotów; jedna – z zuchów i zuchenek (tak, tak, grały również dziewczynki!) z tejże 60 WGZ oraz z 293 WGZ „Nibylandia” z Hufca Żoliborz;
– trzy ze Stowarzyszenia Harcerskiego – reprezentacje 27 WGZ „Odkrywcy tajemnic” ze Szczepu „Szaniec”, 88 WGZ „Zuchy króla Maciusia” ze Szczepu „Rodło” i 281 WGZ „Przyjaciele Małego Księcia”. W sumie stawiło się około trzydziestu zuchów – zawodników i kibiców, w tym cheerleaderek; kilku zawodników „cywilnych” (może zasilą szeregi gromad?), kilkoro rodziców, pełniących role trenerów i zagrzewających swoje pociechy do walki, a także kilkoro funkcyjnych.
Sędziowania podjęli się Wicek (przyboczny „Zuchów króla Maciusia”) i Stefan – harcerz 88 WDH-y. Rozpoczęliśmy gawędą o druhu „Kamyku” – harcmistrzu i zuchmistrzu Aleksandrze Kamińskim, autorze „Antka Cwaniaka” i „Kamieni na szaniec”, dowódcy Organizacji Małego Sabotażu”Wawer”, twórcy męskiej metodyki zuchowej, którego 39. rocznica śmierci przypada 15 marca tego roku. Potem przypomnieliśmy ważniejsze zasady gry w hali i… rozległ się pierwszy gwizdek. Zmagania były zawzięte, zawodnicy dawali z siebie wszystko, cieszy, że zasady fair-play były przestrzegane. Losy meczów ważyły się do ostatniego gwizdka, szala zwycięstwa przechylała się czasem w nieoczekiwanych momentach (strzelono dwa „samobóje”). W finałowym meczu starły się ze sobą – po raz drugi w tym Turnieju – reprezentacje „Zuchów króla Maciusia” i „Przyjaciół Małego Księcia” i po raz drugi zuchy z Rodła potwierdziły swą klasę, miażdżąc przeciwnika. One to więc zdobyły puchar – i złote medale. „Przyjaciele Małego Księcia” musieli się zadowolić srebrem. Brąz wywalczyła reprezentacja „Odkrywców tajemniczego ogrodu”. Tytuł najlepszego bramkarza zdobył Karol Tabor ze zwycięskiej reprezentacji. Złote medale za sędziowanie wręczyłam Wickowi i Stefanowi – wielkie Wam dzięki, chłopaki! Byliście niezmordowani i profesjonalni! Medale, puchar i naklejki w cenach promocyjnych przygotowała firma
EUROmarketing z Łaz, znaczki Turnieju jak zwykle wykonało ORFI. Ale tak naprawdę zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy Turnieju – wszyscy, którzy w sportowej atmosferze stanęli do rywalizacji; spędzili czas w ruchu i zjednoczyli się w grze zespołowej. Tu można obejrzeć zdjęcia z turnieju.
Do zobaczenia za rok!
Organizatorka hm. Anka Mieczyńska-Jerominek
Recent Posts

Leave a Comment

3 × 5 =

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search