50. urodziny szczepu Rodło

Home / Blog / 50. urodziny szczepu Rodło

50. urodziny szczepu Rodło

W dniu dzisiejszym w szkole podstawowej nr 12 na ul. Górnośląskiej odbyły się 50. urodziny szczepu Rodło! W obchodach wzięło udział liczne grono, od zuchów i harcerzy do byłych i obecnych instruktorów, komendantów, drużynowych, i wszystkich, którzy z Rodłem czują więź. Mieliśmy czas na wspólną zabawę, rozmowy i śpiewanie. Przyznaliśmy pamiątkowe wyróżnienia wielu osobom zasłużonym dla szczepu. Wspomnieliśmy także założycieli szczepu: dh. Bohdana i dh. Alinę Radkowskich, których pożegnaliśmy w ostatnich latach. Rozpuściliśmy wici rodłowe… Uroczystości przebiegły zgodnie z poniższym planem.

PROGRAM

godz. 11–15
«Śladami Rodła» – gra miejska dla harcerzy, zuchów oraz przyjaciół Szczepu. Początek pod Szkołą Podstawową nr 12 (wejście od ulicy Jazdów). Patrole od 1 do 6 osób. Można zgłaszać się wcześniej na adres: [email protected], bądź już na miejscu odebrać pakiet na odpowiednią trasę.

godz. 15–16.30
Obiad oraz «Sjesta pełna wspomnień», czyli co drużyny i gromady robiły kiedyś, a co robią teraz; kawiarenki przygotowane przez jednostki szczepu. To czas na spotkanie się z przyjaciółmi z drużyn, rozmowy wspomnienia przy kronikach i zdjęciach. Harcerski Antykwariat – wyprzedaż wszystkiego co związane z harcerstwem – datki zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

godz. 16.30
Uroczysty apel, boisko SP12

godz. 17.00–17.30
Spotkanie przy torcie w SP12

godz. 18 – do ostatniego gościa
Kominek dla zuchów, harcerzy, przyjaciół w sali gimnastycznej SP12

                                                                      

Recent Posts

Leave a Comment

seven + 18 =

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search