XIII Zuchowy Turniej Piłki Nożnej – relacja

Home / Blog / XIII Zuchowy Turniej Piłki Nożnej – relacja

XIII Zuchowy Turniej Piłki Nożnej – relacja

In Blog

W sobotę, 17 lutego 2018, jak zwykle w hali Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Rozbrat 26 odbył się XIII Zuchowy Turniej Piłki Nożnej Stowarzyszenia Harcerskiego. W tym roku projekt był realizowany jako Inicjatywa Młodzieżowa w ramach programu Aktywna Warszawska Młodzież i finansowany przez Miasto Stołeczne Warszawę. To drugi raz w historii Turnieju, kiedy udało nam się pozyskać sponsora. Dzięki temu tegoroczna edycja odbyła się „na bogato”! Dziękujemy!

Do udziału w Turnieju zapraszamy co roku gromady zuchowe wszystkich organizacji, a także chętnych „cywilów” z klas I–IV. Na zaproszenie odpowiedziały męskie gromady zuchowe SH, a także znana nam już dobrze 293 Warszawska Gromada Zuchowa „Nibylandia” z ZHP, koedukacyjna, która wystawiła reprezentację złożoną z samych dziewczynek! Ponieważ było ich za mało, aby samodzielnie grać, wspierane były każdorazowo przez jakiegoś zucha – głównie przez Janka z Warki. Dziewczyny walczyły dzielnie, strzeliły chłopakom w sumie 7 bramek, jednak nie udało im się pokonać żadnej z męskich reprezentacji. Wywalczyły nagrodę pocieszenia – bon na fotoksiążkę o wartości 135 złotych.

Wśród chłopaków toczyły się zacięte walki między poszczególnymi reprezentacjami. Dość szybko przewagę zyskali „FC Smoki” z 1 Wareckiej GZ i „Niepokonani Maciusie” z 88 WGZ „Zuchy Króla Maciusia” i to między tymi reprezentacjami rozegrał się mecz o złoty medal. Zwyciężyli ostatecznie – nomen omen – „Niepokonani Maciusie” i to oni zabrali ze sobą okazały puchar, a także cyfrowy aparat fotograficzny. „FC Smokom” przypadł jako nagroda komplet dwóch mini-bramek i piłki do gry w „nogę” – mogą więc ćwiczyć, aby za rok odnieść zwycięstwo.

Trzecie i czwarte miejsce przypadły ex aequo reprezentacjom „Wareckie Kosy” z Warki i „Mistrzowie Europy” z 281 WGZ „Przyjaciele Małego Księcia”. Obie drużyny otrzymały zestaw buli do gry.

Zawodnicy najlepszych reprezentacji zostali odznaczeni medalami, a reprezentacje otrzymały także pamiątkowe dyplomy. Dodatkowo został wyłoniony najlepszy bramkarz – Mikołaj z „Niepokonanych Maciusiów” i najlepszy strzelec Turnieju – Jasiek z Warki.

Do boju zagrzewali wszystkich rodzice, których kilkoro było obecnych podczas Turnieju. Niektórzy z nich byli nie tylko kibicami, ale i fotografami, a nawet – trenerami! Funkcje sędziów pełnili druhowie Michał z 88 WDH-y i Maciek z 281 WDH-y. A zespół, który realizował zadanie jako Inicjatywę Młodzieżową – to Franek, Łukasz i Maciek z 281 WDH-y pod wodzą Anki Mieczyńskiej-Jerominek – pomysłodawczyni i głównej organizatorki turnieju Chłopcy brali udział w promowaniu Turnieju (Łukasz przejechał w tym celu około 200 km na rowerze w swoim rodzinnym Milanówku i okolicach, Maciek i Franek odwiedzili zbiórki gromad zuchowych na Karmelickiej i Górnośląskiej), Maciek i Franek zaangażowali się w kupno nagród. Pomagała im, zapewniając transport samochodowy, Mama Maćka.

Wszystkim organizatorom i uczestnikom bardzo dziękujemy i zapraszamy za rok!

Zdjęcia z turnieju można znaleźć tu:
https://photos.app.goo.gl/Fy2cs61148Y3xgvk1
https://photos.app.goo.gl/8Zji2VmIXPosKcCX2

Anka MJ

 

Recent Posts

Leave a Comment

4 × three =

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search