(c) Wszelkie prawa zastrzeżone, fot: Beata Czarnecka www.beataczarnecka.com
(c) Wszelkie prawa zastrzeżone, fot: Beata Czarnecka www.beataczarnecka.com
IMG_2780-kopia2
IMG_3029-kopia
(c) Wszelkie prawa zastrzeżone, fot: Beata Czarnecka www.beataczarnecka.com
IMG_3713-kopia2
(c) Wszelkie prawa zastrzeżone, fot: Beata Czarnecka www.beataczarnecka.com
(c) Wszelkie prawa zastrzeżone, fot: Beata Czarnecka www.beataczarnecka.com
IMG_5620
cz2 SH_fot. Anna Wrażeń
IMG_5650_ok
IMG_2966_2
DSC_5559
IMG_3037

Instruktorki i instruktorzy SH

 • pwd. Julianna Rutkowska wędr.
  pwd. Julianna Rutkowska wędr.Drużynowa 88 WDH-ek "Avis, członkini komendy szczepu Rodło
  W Avisie od szóstej klasy szkoły podstawowej, drużynę prowadzi od 2014 roku. Od września członkini komendy Rodła, gdzie szefuje m.in. kapitułą pionierki. Studentka etnologii i antropologii kultury na Uniwersytecie Warszawskim. W przyszłości chciałaby zajmować się  kulturą Afryki raz działalnością na rzecz przestrzegania praw człowieka. Lubi podróżować, zwłaszcza w góry, oraz chodzić do kina studyjnego. Od 10 lat chórzystka zespołu młodzieżowego Teatru Wielkiego, występowała m.in. w operze „Turandot” oraz balecie „Dziadek do orzechów”. Od niedawna jej nową pasją jest wspinaczka.
  • pwd. Daria Kaźmierczak wędr.
   pwd. Daria Kaźmierczak wędr.DRUŻYNOWA 279 WDH-EK
   Z „Kręgiem” związana od 2010 roku, drużynę przejęła w czerwcu 2016. Wcześniej zuchenka w 279 WGZ „Rusałki”.
   Uczennica VII LO im. Juliusza Słowackiego, tegoroczna maturzystka z przedmiotów humanistycznych. Po maturze planuje studiować pedagogikę specjalną na Akademii Pedagogiki Specjalnej i pracę z głuchymi.
   Przez jakiś czas związana z tańcem jazzowym, obecnie bliższy jest jej teatr. Poza podróżami po Polsce, a w szczególności wędrówką po górach, interesuje się ratownictwem medycznym. Marzy o przejściu Polski pieszo – od Szczecina do Przemyśla.
   • pwd. Michał Zając
    pwd. Michał ZającSZEF SZTABU ALiZ, SZEF ŚRODOWISKA 150 WDHiGZ

    Zaczynał w drużynie w barwach 410. Od 2001 roku w 150 WDHiGZ. Od 2013 drużynowy 150 WDH-y. Przez pięć lat zaangażowany w ruch wędrowniczy w SH, w tym przyboczny i drużynowy w 150 WDW “Zawrat”. Od 2017 roku szef Sztabu Akcji Letnich i Zimowych (ALiZ).

    Aktualnie studiuje na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW. Pracuje jako animator w Centrum Nauki Kopernik.

    Posiada szerokie zainteresowania od turystyki górskiej przez historię po literaturę Science Fiction i kino.

    • phm. Ida Pfeiffer
     phm. Ida PfeifferInstruktorka hufca

     Wcześniej drużynowa zuchowa. Lubi podróżować, pracować z dziećmi, jeździć rowerem, doświadczać nowych rzeczy i latać samolotem. Na prawie każdy wyjazd zabiera ze sobą ukulele albo gitarę.

     W przyszłości chciałaby być nauczycielką, swoją edukację w tym kierunku zaczęła na Uniwersytecie Warszawskim, a planuje zakończyć na Akademii Pedagogiki Specjalnej.

     • hm. Anna Mieczyńska-Jerominek
      hm. Anna Mieczyńska-JerominekINSTRUKTORKA W SZCZEPIE "RODŁO", DRUŻYNOWA ZUCHOWA

      W harcerstwie od 1971 roku od początku związana ze Szczepem 88 WDHiGZ „Rodło”. Współzałożycielka i pierwsza Naczelniczka Stowarzyszenia Harcerskiego. Pełniła wiele funkcji na różnych poziomach, do najważniejszych zalicza funkcję komendantki Szczepu „Rodło” (1985–1986 i 1988–2002) i funkcję drużynowej zuchowej, którą z krótkimi przerwami pełni do dziś.

      Z wykształcenia matematyczka, całe zawodowe życie związała z kulturą. Od 2009 zastępca dyrektora w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie, kuratorka Galerii na Smolnej. Od 1995 prowadzi własną działalność gospodarczą, specjalizując się w artystycznym projektowaniu druków, wydawnictwach bibliofilskich i wystawiennictwie. 

      • phm. Patrycja Rumińska
       phm. Patrycja RumińskaZastępczyni naczelnika, INSTRUKTORKA DS. KSZTAŁCENIA PRZY NACZELNICTWIE

       Harcerską drogę rozpoczęła w 189 WDH-ek „Potok” .W tajemniczych okolicznościach została drużynową 264 WDH-ek „Czterolistna Koniczyna”, którą prowadziła przez trzy lata. Potem Komendantka Hufca Harcerek w latach 2012-2015. Obecnie członkini komisji podharcmistrzowskiej oraz instruktorka ds. kształcenia przy naczelnictwie.

       Ukończyła socjologię w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje w firmie badawczo-konsultingowej realizując między innymi badania ewaluacyjne na zlecenie administracji publicznej. Uwielbia książki, operę, swój rower oraz podróże.

       • hm. Anna Petroff-Skiba
        hm. Anna Petroff-SkibaPRZEWODNICZĄCA KOMISJI REWIZYJNEJ STOWARZYSZENIA HARCERSKIEGO

        W harcerstwie od pierwszej klasy szkoły podstawowej najpierw jako zuch, potem harcerka w 88 WDH-ek AVIS, której następnie została drużynową i prowadziła ją przez 5 lat. Od 1999 roku w Szczepie Szaniec. Przez 1,5 roku była komendantką hufca harcerek. Pełniła m.in. funkcję członkini Zarządu SH, przedstawicielki instruktorek w Naczelnictwie, członkini Sądu Harcerskiego. Obecnie szefuje Komisji Rewizyjnej SH oraz Kapitule wędrowniczki hufca harcerek.

        Zawodowo zajmuje się włączaniem warszawiaków w podejmowanie decyzji publicznych. Kieruje miejskim Wydziałem Konsultacji Społecznych i Partycypacji. Prowadzi szkolenia dotyczące konsultacji społecznych i partycypacji.

        W czasie wolnym, którego ma bardzo mało, lubi czytać kryminały, zwiedzać miasta i bawić się ze swoją córką Ulcią.

        • hm. Elżbieta Miedzianowska
         hm. Elżbieta MiedzianowskaCZŁONKINI SĄDU HARCERSKIEGO ORAZ INSTRUKTORKA SKARBNICTWA DS. FINANSÓW DRUŻYN

         Inżynier instalacji sanitarnych, projektant na emeryturze, ale jeszcze trochę pracuje. Harcerka od 1959, instruktorka od 1963 roku najpierw w ZHP, a od powstania Stowarzyszenia Harcerskiego właśnie w SH.  Prowadziła drużynę, szczep, Krąg Instruktorski. Od wielu lat na obozach harcerskich zajmuje się finansami i magazynem żywnościowym. Członkini Komisji Podharcmistrzowsko – Harcmistrzowskiej.

         Bardzo lubi robótki ręczne – haft, tkactwo. W sezonie uprawia działkę. Lubi podróże, poznawanie nowych miejsc, zwiedzanie – od 11 lat co rok wyjeżdża na wycieczkę z Prywatną Żeńską Grupą Wycieczkową (poznają Europę).

         • hm. Katarzyna Verbeek
          hm. Katarzyna VerbeekINSTRUKTORKA SH

          Zuch, harcerka, zastępowa, drużynowa, namiestniczka zuchowa, przewodnicząca komisji rewizyjnej, naczelniczka, przedstawicielka instruktorek w naczelnictwie. Instruktorka zuchowa, w stopniu harcmistrzyni.

          Zawodowo od lat związana z IT, jako analityk biznesowy uczestniczy we wdrożeniach systemów informatycznych do obsługi procesów biznesowych. Ostatnio adeptka UML.

          Od paru lat wciąga ją mocno genealogia i nie puszcza. Nie może żyć bez kreacji manualnej, przede wszystkim bez ceramiki. Może być fotografia, malowanie jedwabiu, biżuteria, decoupage, linoryt, kartki, stroiki świąteczne, wieńce adwentowe, filcowanie, grafika. Uczy się języka niderlandzkiego, a jej nazwisko znaczy w tym języku ‚odległa rzeka’.

          Marzy o locie balonem i wyjeździe do Maroko.

          • phm. Marcin Rzeźnik HR
           phm. Marcin Rzeźnik HRPrzedstawiciel Instruktorów w Naczelnictwie, Komendant szczepu 1 WaDHiGZ, przewodniczący kapituły HO

           Harcerz od 2001 roku. Od zawsze związany ze środowiskiem wareckim. W latach 2008-2011 drużynowy 1WaDH-y „Szturm”, w latach 2012-2014 prowadził patrol wędrowniczy, z którym w 2013 roku odwiedził Albanię. Potem pełnił funkcję szefa środowiska i doprowadził do zawiązania Szczepu w Warce w 2015 roku.

           Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Mechatroniki oraz Szkoły Głównej Handlowej na kierunku Zarządzania Projektami. Obecnie pracuje jako inżynier-konstruktor w fabryce słodyczy.

           W wolnym czasie uwielbia podróżować, z dużym zacięciem uczy się języków obcych (obecnie 4), organizuje koncerty w Warszawie i jeździ na monocyklu.

           • hm. Tomasz Wolszczak
            hm. Tomasz WolszczakNaczelnik

            Naczelnik SH, wcześniej skarbnik, komendant hufca harcerzy im. Powstania Warszawskiego (2012-2016), wcześniej przez 4 lata drużynowy 27 WDH-y „Baon”, w latach 2009-2013 komendant szczepu „Szaniec”.

            Absolwent Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie pracuje w sektorze prywatnym.

            Interesuje się historią oraz Warszawą, ukończył kurs przewodników po Warszawie.

            • phm. Ania Milewska
             phm. Ania MilewskaPrzedstawicielka Instruktorek w Naczelnictwie

             Wcześniej przez 4 lata drużynowa 27 WDH-ek „Dolina”. Członkini Kapituły Wędrowniczki przy Hufcu Harcerek „SAD” im. Powstania Warszawskiego.

             Przyszła magister fizjoterapii realizująca swoje pasje w Studenckim Towarzystwie Naukowym działającym przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Członkini i wolontariuszka Środowiska Warszawa Akademickiego Związku Sportowego promującego aktywny styl życia na terenie Warszawy i Mazowsza.

             Od kilku lat pasjonatka gór i wspinania oraz każdej innej formy sportowej aktywności.

             • phm. Ania Czekalska–Nikołajew
              phm. Ania Czekalska–NikołajewPEŁNOMOCNICZKA NACZELNICZKI SH, CZŁONKINI MIĘDZYORGANIZACYJNEGO ZESPOŁU DS. PRAWNEGO OTOCZENIA HARCERSTWA

              Od 1974 r. związana ze szczepem 279, później 27 i 279 WDHiGZ „Szaniec”. Drużynowa 279 WDH-ek „Krąg”, komendantka szczepu. Założycielka „Siostrzeństwa” – później namiestnictwa drużyn żeńskich w hufcu ZHP Warszawa Śródmieście. Inicjatorka powstania i pierwsza komendantka Śródmiejskiego Hufca Harcerek. Członkini-założycielka SH.

              Z wykształcenia pedagożka i etnolożka. Mama dwóch córek, żona b. instr. harc. Admiratorka hovawartów (psów) oraz nie do końca spełniona opiekunka zwierząt różnych. Kocha swoich przyjaciół (głównie harcerskich) i spotkania z nimi. Poza tym uwielbia podróżować.

              • phm. Paweł Rubach
               phm. Paweł RubachCzłonek komisji rewizyjnej oraz kapituły HR

               Poprzednio: komendant Szczepu Rodło (2010-2015), drużynowy 88 WDHS „Akia”, namiestnik wędrowników w Hufcu Harcerzy.

               Pracuje w  Instytucie Informatyki i Gospodarki Cyfrowej w Szkole Głównej Handlowej oraz kieruje spółką Sorcersoft.com zajmującą się realizacją badań oraz tworzeniem oprogramowania do zastosowań inżynierskich.

               Interesują go podróże, języki obce, fotografia, offroad.

               • pwd. Katarzyna Szymańczak
                pwd. Katarzyna SzymańczakCZŁONKINI KOMENDY HUFCA HARCEREK SAD, CZŁONKINI KOMISJI WĘDROWNICZKI

                Przez 4 lata drużynowa 50 Warszawskiej Drużyny Harcerek „Pole”, z którą jest związana od 5 klasy podstawówki. Aktualnie członkini komendy Hufca Harcerek „SAD”, gdzie szefuje kształceniem kadry harcerskiej, członkini komisji stopnia Wędrowniczki.

                Studiuje Pedagogikę ze specjalizacją doradztwo personalne i HR, marzy o założeniu firmy specjalizującej się w HR i szkoleniach. Szefuje Dominikańskim Duszpasterstwem Akademickim „Studnia” oraz odpowiada tam za promocje i PR. Pracuje w firmie szkoleniowej `skills’, gdzie rozwija swoje skrzydła w tej dziedzinie.

                Miłośniczka Stanów Zjednoczonych, kryminałów, pływania oraz filmów Almodovara i Woodiego Allena.

                • hm. Piotr Sułkowski
                 hm. Piotr SułkowskiPrzewodniczący komisji harcmistrzowskiej, członek kapituły HO

                 Związany ze szczepem „Szaniec” – jako zuch, harcerz oraz drużynowy 27 WDH-y „Baon”,  a następnie przez 7 lat jako komendant. Dwukrotnie był komendantem hufca harcerzy, pełnił i pełni różne funkcje na poziomie i we władzach SH.

                 Pracuje naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, zajmuje się fizyką teoretyczną. Wędrował po wielu krajach i górach świata. Kiedy może jeździ na nartach i rowerze, gra na gitarze i innych instrumentach.

                 • phm. Aleksander Kaczmarek
                  phm. Aleksander KaczmarekKomendant hufca harcerzy

                  Prywatnie student Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku „Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne” oraz pracownik Centrum Nauki Kopernik.

                  W wolnym czasie podróżuje, zwłaszcza w kierunkach, gdzie można się znaleźć trochę wyżej n.p.m.

                  • pwd. Karolina Gmyz
                   pwd. Karolina GmyzCZŁONKINI KOMENDY SZCZEPU "SZANIEC"

                   Członkini komendy Szczepu „Szaniec” oraz Kapituły Wędrowniczki, była drużynowa 27 WDH-ek „Dolina” im. Wandy Rutkiewicz.

                   Studentka etnologii i antropologii kulturowej na Uniwersytecie Warszawskim. W ramach swoich studiów zaangażowana w badania poświęcone pamięci i kontaktom polsko-żydowskich.

                   Pracuje w kawiarni na warszawskim Powiślu, w przyszłości chciałaby otworzyć własny biznes w tej branży.

                   • phm. Karolina Delura
                    phm. Karolina DeluraCzłonkini komisji rewizyjnej SH

                    W Stowarzyszeniu Harcerskim od 15 lat; w szczepie Szaniec prowadziła 3 lata zastęp “Iskra”, razem z którym stworzyła nową drużynę – Akme – w szczepie Rodło, którą prowadziła przez kolejne 5 lat; członkini komisji przewodniczki.

                    Studentka Międzywydziałowych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie zajmuje się przede wszystkim Psychologią Zdrowia i Rehabilitacji; Animatorka oraz autorka warsztatów w Centrum Nauki Kopernik. W przyszłości chce zajmować się terapią osób uzależnionych.

                    Od dziecka jej pasją jest taniec (w szczególności jazz), od pierwszego obozu drużynowych pokochała góry, a od kilku lat także wspinaczkę w skałach. Lubi wyzwania, ale także herbatę i swój kocyk.

                    • pwd. Kinga Kolkowska
                     pwd. Kinga KolkowskaPRZEWODNICZĄCA SZAŃCOWEJ KAPITUŁY PIONIERKI, CZŁONKINI KAPITUŁY WĘDROWNICZKI

                     W latach 2013-2016 prowadziła 279 WDH-ek „Krąg” im. Marii ”Majki” Krassowskiej, którą zaczęła reaktywować w roku 2010.

                     Studiuje pedagogikę informatyki i pedagogikę zdolności w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Od dwóch lat pracuje jako animatorka w Centrum Dziecięcej Aktywności Skakanka oraz od tego roku także w Centrum Nauki Kopernik. W 2016 r odbyła roczny staż rozwojowy w Akademii Wychowawców Bullerbyn.

                     Jej pasją jest taniec współczesny i podróżowanie po Europie. Od niedawna interesuje się edukacją alternatywną, a obecnie zdobywa Koronę Gór Polskich.

                     Contact Us

                     We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

                     Not readable? Change text. captcha txt

                     Start typing and press Enter to search