Co mnie czeka?

Będziesz należeć do zastępu koleżanek lub kolegów w Twoim wieku. Wspólnie będziecie poznawać świat, brać udział w grach i wycieczkach, uczyć się jak zbudować prycz, upiec placki na ognisku, skonstruować latawiec, zrobić dobre zdjęcie i wystawić przedstawienie. Będziesz zdobywać sprawności, a każda z nich pokaże Ci jak wiele już się nauczyłaś lub nauczyłeś.

W ciągu roku będziesz się spotykać na zbiórkach w szkole lub będziesz wraz drużyną jeździć na biwaki. Zimą wyjedziesz na zimowisko, a latem weźmiesz udział w obozie harcerskim, w lesie, nad jeziorem gdzie będziesz spać w namiocie, na samodzielnie zbudowanej pryczy.

Mamy nadzieję, że kiedy założysz harcerski mundur, znajdziesz wokół siebie ludzi, którym będziesz mogła lub mógł pomóc, pełniąc służbę.

Jak zostać harcerką, harcerzem lub zuchem?

Jeśli chcesz do nas wstąpić – po prostu przyjdź na zbiórkę. Jeśli szukasz przyjaciół, chciałbyś przeżyć przygodę, chętnie pomagasz innym i masz wesołe usposobienie – zapraszamy. Do harcerstwa dziewczyny i chłopcy wstępują dobrowolnie. Rodzice nie mogą Cię „zapisać” do drużyny, jeśli nie będziesz tego chcieć. Przystępując do nas wyrażasz wolę przestrzegania Prawa Harcerskiego – podstawowej zasady, którą kierują się wszystkie harcerki i harcerze. Harcerką lub harcerzem może być tylko ten, kto w zastępie i w drużynie, na zbiórce i w szkole, na podwórku i w domu, podczas gier, wycieczek i zabaw przestrzegać będzie harcerskiego prawa, to znaczy rzetelności, pogody, braterstwa, chęci niesienia pomocy. Jeśli jesteś gotowa lub gotów na to wyzwanie – zapraszamy!